Send til en ven   Udskriv18/11 2011 kl. 11:13
Send til en ven

Ny på salg/marketing hos ACT

'Jeg kommer måske som et ubeskrevet blad - men jeg kommer til et selskab med en lang liste af succeshistorier'

JOB Elin Vatnar Nilsen (40) fra Jessheim er den 1. november ansat i en nyoprettet stilling i salg og markedsføring i ACT Gruppen, Norge. Elin Vatnar Nilsen har erfaring inden for fødevareindustrien og har de sidste 12 år arbejdet med markedsføring og informationsopgaver.

 

- Vi er meget glade for at have fået Elin ind nu, siger administrerende direktør Kjell Mathiesen i ACT Team. - Hun er en del af vores nyoprettede marketingteam, og vil koordinere vores markedsføring på tværs af landegrænser.

 

Elin er uddannet konditor og har omfattende erfaring i fødevareindustrien. Hun har arbejdet i mange år indenfor marketing og kommunikation, og kan også arbejde med grafiske opgaver. - For os er det en vigtig brik, at hun nu er på plads, siger Mathiesen.

 

 - Dette er et job, jeg glæder mig meget til at påtage mig, siger Elin Nilsen. - Jeg kommer måske som et ubeskrevet blad, men kommer til et selskab med en lang liste af succeshistorier. Det er en godt udgangspunkt, når jeg nu skal i gang med at virkeliggøre ACT Gruppens visioner, siger hun.

 

-jk

 

Packmarkedet • Odsgard A/S • Stationsparken 25 • 2600 Glostrup • Tlf: +45 4343 2900