Roland DG præsenterer ny forhandler
Som led i udviklingen af det danske marked præsenterer Roland DG North Europe A/S Vikiallo som ny forhandler af storformatprintere, skæreprintere og skæreplottere
STORFORMAT Vikiallo er valgt som officiel Roland partner, fordi virksomheden er specialiseret leverandør til skiltefirmaer og printvirksomheder. Derudover er folkene bag Vikiallo særdeles erfarne inden for branchen, ligesom de har et indgående kendskab til salg og service af Roland DGs produkter.
"Jeg er meget glad for igen at kunne samarbejde med Roland DG og sælge deres fantastiske skæreprintere, storformatprintere og skæreplottere. Roland DG er markedsleder og vores salgsteam såvel som vores teknikerstab er meget begejstrede for Roland DGs innovative produkter. I vores showroom i Kolding vil man altid kunne opleve Rolands nyeste løsninger inden for Print&Cut, og vores uddannede teknikere sikrer, at vi kan yde optimal service for alle kunder," udtaler Kim Harris, salgsdirektør hos Vikiallo.
Også hos Roland DG er der stor tilfredshed med det nye samarbejde. "Med lang erfaring, stort kendskab og bredt udvalg er Vikiallo en ideel Roland partner. I lighed med vores øvrige forhandlere er Vikiallo en utrolig professionel virksomhed, som sætter service i højsædet. Vikiallo afspejler i høj grad de værdier, der kendetegner Roland og vores produkter, og vi er slet ikke i tvivl om, at vores kunder vil modtage kvalificeret rådgivning og assistance hos Vikiallo," udtaler Anders Mydtskov, President & CEO hos Roland DG North Europe. "Vi glæder os meget til det nye samarbejde og forventer at både Roland DG, Vikiallo og ikke mindst vores kunder vil få stor glæde af samarbejdet."
-jk
Relaterede nyheder
- • Komori og Landa indgår strategisk partnerskab
- • Heidelberg satser på NanoInk
- • Xeikon glæder sig ... sammen med kunderne
- • Xeikon introducerer inkjet på drupa
- • Kodak gul = foto
- • Opgang for digital print i Skandinavien
- • Største stand EVER
- • John går digitalt
- • Visutech Danmark forstærkes med Lars Pind
- • Konsis Grafisk investerer i ny HP Indigo
- • Hola, Barcelona
- • Første kunde til HP Indigo WS6600
- • 100 % dedikeret til digital print
- • Dscoop nu åbnet i Europa
- • Xeikon Frankrig udnævner Patrice Lecomte
Seneste nyheder
- • Schütz styrket i Kina
- • Sydvestjysk multigazelle med rekordresultat
- • Svævende 250 kg hightech-folie
- • Lige-til-at-gå-til-Box i London
- • Tunnelgraver løb med hovedprisen
- • 165 år med emballage - nu FSC-mærket
- • En velfungerende ledergruppe skaber de bedste resultater
- • Smart kamera LSIS 400i med nye features
- • Dåsegigant kræver stabil strøm
- • Få styr på farverne
- • Cermex på fransk jagt
- • 600 maskinbyggere kan ikke tage fejl
- • Sealing System overtager TH-Consult
- • Chep får miljømærkning i alle europæiske afdelinger
- • Komori og Landa indgår strategisk partnerskab
- • Intelligente kartoner skifter farve, når mælken bliver sur
- • Where have all the pallets gone?
- • RealVue 3D Packager 3D-visualiseringsværktøj
- • Et smart lille industrikamera
- • Strapping af gods på paller
- • Mil-tek Danmark A/S styrker sin internationale profil
- • Stora Enso og HP printer på kartonemballage
- • Heidelberg satser på NanoInk
- • ACT Logimark Danmark ny leverandør til Arla
- • Nolato køber Cope Allman Jaycare