Send til en ven   Udskriv29/8 2011 kl. 9:30
Send til en ven

rcgroup øger sortimentet med Daetwyler SwissTec

rcgroup, der omfatter reprocentret, rcogm og rcgravure, har indgået en aftale med Daetwyler SwissTec AG om salg af rakelstål

TRYK Den tyske producent og markedsleder Daetwyler SwissTec AG er kendt for sin meget høje kvalitet og ikke mindst sit  store udvalg af rakelstål til alle trykmetoder. Sammen med Daetwyler SwissTec’s forretningsfilosofi om kundevenlighed og teknologisk lederskab, passer den nye leverandør perfekt ind i rcgroup’s øvrige produktsortiment, der efterhånden spænder vidt.

 

- I 2001 proklamerede vi, at rcgroup ville være et grafisk supermarked, der gjorde det let for vores kunder at handle ét sted, fortæller koncernsalgschef Henrik Kofoed. - Siden har vi løbende fået flere og flere varer på hylderne, så vi i dag lever op til løftet om one-stop-shopping af kvalitetsprodukter. I kraft af den nye aftale med Daetwyler SwissTec kan vi nu tilbyde vores kunder endnu en varegruppe.

 

Læs mere på rcgroup.dk og www.daetwyler.com eller kontakt koncernsalgschef Henrik Kofoed på telefon 4099 4544 eller på hk@reprocentret.dk.

 

-jk

 

Packmarkedet • Odsgard A/S • Stationsparken 25 • 2600 Glostrup • Tlf: +45 4343 2900