Australsk premedia bureau vokser
Værktøjer fra EskoArtwork hjælper australske premedia emballagespecialist PMP Digitals kunder med at få produkter på markedet hurtigere, med højere kvalitet og lavere omkostninger
DESIGN SOFTWARE PMP Digital, en førende specialist i digitale premedia tjenester til det australske kartonæskemarked har for nylig investeret i en række af EskoArtworks løsninger, herunder 3D-design, prepress, automatisering af arbejdsgange og online samarbejdsværktøjer.
Disse værktøjer hjælpe med at strømline og integrere end-to-end-workflow, skabe mere effektivitet og muliggøre PMP Digitals kunder til at få deres produkter på markedet hurtigere, med højere ensartet kvalitet og med lavere omkostninger.
PMP Digital er en del af PMP Limited, det største web-trykkeri i Australien og beskæftiger over 2500 ansatte. Virksomheden har en lang historie indenfor grafisk indsutri og fik sit første trykkeri etableret i Melbourne i 1858.
- Vi fokuserer på vores kunders ømme punkter. Ressourceplanlægning for eksempel er en yderst vigtig opgave og her spiller synlighed en central rolle, siger Justin Davies, National Manager, på PMP Digital. - EskoArtwork har udviklet et online samarbejdsværktøj, WebCenter, der gør os i stand til at kople alle parter i arbejdsgangen sammen, så alle har fuldstændig synlighed – både opstrøms og nedstrøms. Denne deling af viden gør det muligt for en mere intelligent planlægning. Hvis folk kan se, hvad der kommer til at ske, kan de optimere deres lagerbeholdninger. Filoverførsler og godkendelsesprocesser er også forenklet, hvilket gør livet meget lettere for kunden.
PMP Digital har bl.a. købt af EskoArtwork:
• ArtiosCAD
• Studio
• Visualizer
• Dynamic Content til Adobe Illustrator
• DeskPack
• Automation Engine
• Platon
• WebCenter.
-jk
Foto Justin Davies, National Manager på PMP Digital.